همین حالا رزومه خود را در کمتر از ۱۰ دقیقه بسازید، برو به رزومه‌ساز

باما | ‌Bama

تاسیس در ۱۳۸۸ کامپیوتر، فناوری اطلاعات و اینترنت ۱۱ تا ۵۰ نفر bama.ir

همه‌ی ما در «بـامـا» به دنبال یادگیری و کمک به هم در فضایی پویا و دوستانه هستیم.

معرفی شرکت باما

پلتفرم «بامـا» در بهمن ۱۳۸۸، زمانی که هنوز صحبتی از اکوسیتم استارت‌آپی در ایران وجود نداشت، با هدف سوق دادن فروشندگان و خریداران خودرو به دنیای مجازی و تسهیل فرایند داد و ستد بین آنها آغاز به کار کرد. در سال‌های گذشته این پلتفرم، علاوه بر دستیابی و پشت سر گذاشتن این هدف اولیه، به‌تدریج به سمت تبدیل شدن به مرجع معتبر قیمت و اطلاعات بازار خودرو در کشور حرکت کرده است. رویکرد ویژه‌ی بنیان‌گذاران «بـامـا» نسبت به کسب‌وکار دیجیتالی از همان اول تمایز ملموسی را در شخصیت و عملکرد آن با دیگر بازیگران بازار ایجاد کرد که در همه‌ی جلوه‌های هویتی این پلتفرم قابل شناسایی است. یکی از نمونه‌های بارز این تمایز، حفظ جایگاه و تداوم موفقیت‌ مجموعه با اتکا به تیمی کوچک و چابک است. به همین دلیل، تک‌تک اعضای تیم «بـامـا» نقشی بسیار محوری در ادامه‌ی شکل‌دهی به این داستان موفقیت دارند.

ما در «بـامـا» کار را زندگی می‌کنیم، می‌آموزیم و با برنامه‌های روشن، با انرژی به‌سوی آینده پیش می‌رویم.

فرهنگ کاری شرکت باما

کوچک بودن تیم «بـامـا» سبب شده است که به نمونه‌ای واقعی از یک خانواده‌ی کاری منسجم، پویا و شفاف، به‌دور از رده‌بندی‌های رایج سازمانی و حاشیه‌های مرتبط با آنها تبدیل شویم. ما در هیچ یک از بخش‌های مجموعه به‌دنبال کارمند نیستیم. «بـامـایی» بودن را می‌توان حول سه محور پیش‌قدمی، مسئولیت‌پذیری و تلاش برای راه‌حل‌یابی خلاق تعریف کرد. معتقدیم تک‌تک اعضای تیم‌مان در موفقیت مجموعه سهیم هستند؛ لذا بر خود واجب می‌دانیم مناسب‌ترین شرایط را برای بروز قابلیت‌های ایشان و ارج نهادن به این مشارکت تأمین کنیم. برای تداوم خلق ارزش برای مشتریانمان، ارزش‌آفرینی باید از درون سازمان - یعنی تیم - آغاز شود؛ از این رو در «بـامـا» از نظرات و پیشنهادات سازنده‌ هر عضو از تیم استقبال می‌شود.

مزایای همکاری با شرکت باما

از آنجا که معتقدیم ارزش‌آفرین‌های اصلی در «بـامـا» اعضای تیم‌مان هستند، در انتخاب آنها دقت و حساسیت بالایی به‌کار می‌گیریم. چرا که دوست داریم وقتی در نهایت فردی به تیم‌ دعوت شد، پیوند شکل‌گرفته پایدار بوده و عمری طولانی داشته باشد. معتقدیم یکی از مزایای فرهنگ کاری در «بـامـا» استقبال از ایده‌های نوآورانه‌ی اعضای تیم برای بهبود یا گسترش محصولات و خدمات مجموعه است. بدین ترتیب هر یک از اعضای تیم قادرند اثرگذاری مستقیم خود در شکل‌گیری موفقیت‌های آتی شرکت را لمس بکنند و در نهایت از نتایج آن نیز بهره‌مند شوند. بر این باوریم که علاوه بر تلاش برای تأمین رفاه مالی اعضای تیم، خلق رفاه روانی ایشان هم از وظایف اصلی مدیریت مجموعه است. از این‌رو، محیط کاری در «بـامـا» طوری طراحی شده است که در کنار کار حرفه‌ای فشرده و سنگین، بتوان آرامش و نشاط ذهنی لازم برای بروز خلاقیت نیز فراهم شود.

دلیل موفقیت «بـامـا» داشتن یک تیم منسجم و قوی با هدایت و رهبری درست و شباهت‌های فکری و حرفه‌ای است که باعث می‌شه همه‌ی تیم در کنار هم در حال لذت بردن از کار باشیم.

image/svg+xml