همین حالا رزومه خود را در کمتر از ۱۰ دقیقه بسازید، برو به رزومه‌ساز
۵ توصیه کاربردی برای پیشرفت شغلی و توسعه‌ مهارت‌ها

۵ توصیه کاربردی برای پیشرفت شغلی و توسعه‌ مهارت‌ها

هر کدام از ما یا شاغل هستیم، یا در جستجوی شغل مورد علاقه‌مان هستیم یا بالاخره در یک دوره از زندگی، کاری را برای کسب درآمد و به صورت حرفه‌ای انجام داده‌ایم. برای بدست آوردن هر موقعیت شغلی، نیاز به توانایی‌ها و تخصص‌های خاص آن شغل داریم. اما آیا تا به حال ضمن داشتن بعضی از این مهارت‌ها، احساس کمبود یا ضعف در بعضی دیگر از آن‌ها را داشته‌اید؟ یا آیا تا به حال به فکر گسترش و پیشرفت آن‌ها بوده‌اید؟ برای توسعه‌ تخصص‌ها و مهارت‌هایتان به منظور پیشرفت شغلی، چند راه ساده وجود دارد:

۱. از حرفه‌ای‌ها سوال بپرسید

در هر محیط کاری یک نفر وجود دارد که بتواند شما را راهنمایی کند و تجربه‌اش را در اختیار شما قرار دهد. از راهنمایی خواستن و سوال کردن نترسید. درون محیط کار همیشه بهترین جا برای پیدا کردن پاسخ سوالات شماست، پس خجالت را کنار بگذارید و سوال بپرسید!

۲. در کلاس‌های آموزشی شرکت کنید

با وجود یک شغل تمام‌وقت ممکن است وقت خالی زیادی پیدا نکنید تا سراغ کلاس‌های آموزشی بروید، ولی پیدا کردن یک یا دو ساعت خالی در آخر هفته کار سختی نیست. با گذاشتن این زمان، اطمینان داشته باشید که پیشرفت شغلی چشم‌گیری در کارتان خواهید دید. آموزشگاه‌های آزاد، نقطه‌ شروع خوبی برای کسب مهارت‌های جدید هستند. برای مثال: مجتمع فنی تهران برای ساکنین شهرهای بزرگ کشور

۳. با GOOGLE دوست باشید

دنیایی از مطالب آموزشی به صورت آنلاین وجود دارد که رایگان در اختیار شماست. ویدئوهای آموزشی می‌توانند به راحتی مهارتی را که لازم دارید به شما بیاموزند. پس از وقت‌های غیرمفید در کار برای بهبود مهارت‌های خودتان استفاده کنید و هر گاه به سوال یا مشکلی برخوردید، از گوگل بپرسید! همچنین سامانه‌های آموزش آنلاین هم می‌توانند در این مسیر به شما کمک کنند. مثلا: فرانش: آموزش ویدئویی آنلاین

۴. خود را به چالش بکشید

انسان‌ها تحت فشار معمولاّ به نتایج بهتری دست پیدا می‌کنند، پس زودتر از کارهایی که به راحتی انجام می‌دهید دست بکشید و به دنبال هدف‌های سخت باشید. با انجام کارهایی که برای شما سخت هستند، مجبور هستید تلاشتان را بیشتر کنید؛ همین باعث یادگیری بیشتر و پیشرفت شغلی شما خواهد شد.

۵. در دوره‌های کارآموزی شرکت کنید

نداشتن انگیزه مالی به شما کمک خواهد کرد تا تمام توان و انگیزه خودتان را معطوف یادگیری کنید. بسیاری از شرکت‌های بزرگ و معتبر از همین راه نیروی انسانی خود را تربیت و جذب می‌کنند، پس به کارآموزی به عنوان یک سرمایه‌گذاری، یا به عبارت بهتر یک فرصت شغلی بالقوه نگاه کنید. فرصت‌های کارآموزی در شرکت‌های ایرانی را از دست ندهید!

در هر زمینه‌ای که به دنبال کار هستید یا در آن مشغول هستید، شناخت نقاط ضعف در مهارت‌ها اولین قدم برای پیشرفت شغلی به شمار می‌آید. با کمی تلاش بیشتر و به کار بستن توصیه‌های بالا خیلی زود به نتیجه‌ای که می‌خواهید می‌رسید.


پاسخ دهید

در Linkedin به‌روز باشید

روی Follow کلیک کنید تا فرصت‌های شغلی و مقالات آموزشی را در لینکدین به صورت روزانه دریافت کنید:

image/svg+xml