همین حالا رزومه خود را در کمتر از ۱۰ دقیقه بسازید، برو به رزومه‌ساز
۱۶ دلیل برای اینکه هنوز بی‌کار هستید؟

۱۶ دلیل برای اینکه هنوز بی‌کار هستید؟

 اگر شما هم جز آن دسته کارجویانی هستید که بعد از چندین ماه جویای کار بودن کماکان بی‌کار هستید، احتمالا هر روز از خود می‌پرسید:

«چرا هنوز نتوانسته‌ام کار پیدا کنم؟»

 

این سوال معضل بسیاری از افراد مثل شما است. در ادامه چندین مورد از دلایلی که باعث می‌شود افراد نتوانند شغل مناسب خود را پیدا کنند اشاره کرده‌ایم:

۱. از شبکه‌های ارتباطی دور هستید و ارتباطات لازم را برقرار نکرده‌اید

این روزها بیشتر مشاغل به شبکه‌های ارتباطی متصل هستند. اگر برای یافتن کار تنها به جستجو در روزنامه‌ها، اخبار و حتی اینترنت و فرستادن رزومه برای کارفرمایان از طریق سایت‌های کاریابی و تبلیغات بسنده کرده‌اید، احتمال اینکه نتوانید شغل مورد علاقه خود را پیدا کنید بسیار زیاد است. اگر با افراد مختلف در حوزه شغلی که می‌خواهید در ارتباط نباشید رزومه شما تقریبا بی‌ارزش خواهد بود و یافتن شغل مناسب نیز برایتان بسیار سخت می‌شود.

۲. عملکردتان در مصاحبه‌های شغلی ضعیف است

پس از انجام مصاحبه‌های بسیاری که برای یک موقعیت شغلی در دسترس (دستیار اداری) در شرکت انجام دادیم، عملکرد ضعیف افرادی که خواستار این شغل بودند (با توجه به این که این موقعیت شغلی در سطح نسبتا پایینی قرار دارد) باعث شگفتی بود. با انجام دادن کارهایی مثل جویدن آدامس، پوشیدن لباس نامناسب، بحث کردن و صحبت درمورد این که چه کارهایی را انجام نخواهید داد، مصاحبه شغلی خود را به کلی بیهوده و ناموفق خواهید ساخت.

۳. به آراستگی خود اهمیت نمی‌دهید

شرکت‌های خوب معمولا به دنبال افراد آراسته و با ظاهر مناسب هستند. اهمیت به ظاهر و آراستگی نشان دهنده شخصیت شما نیز هست پس بهتر است از پوشیدن لباس‌های نامناسب مخصوصا هنگام مصاحبه شغلی پرهیز کرده و خوش پوش و آراسته باشید.

۴. درخواست حقوق بسیار بالا می‌کنید

کارفرمایان معمولا برای هر موقعیت شغلی حقوق ثابتی را با تغییرات ناچیز در نظر می‌گیرند. برای آن‌ها فرقی نمی‌کند که شما پیش‌تر چه مقدار حقوق دریافت می‌کردید و مخارجتان متناسب با چه درآمدی بوده است. اگر درخواست حقوق شما بیش از حدی باشد که کارفرما برای موقعیت شغلی در نظر گرفته است، احتمالا استخدام نمی‌شوید. یادتان باشد که گاهی لازم است برای پایان بیکاری با حقوقی کمتر از انتظارتان کاری را آغاز کنید.

۵. مهارت‌های شما بیش از حد انتظار است

این طبیعی است که کارفرمایان شخصی با ده سال سابقه کار و تجربه بسیار زیاد در موقعیت شغلی پیشین خود را برای شغلی با سطح ابتدایی استخدام نخواهند کرد. مشاغل ابتدایی مناسب افراد تازه‌کار است. اگر با سابقه کاری بالا برای مشاغل ابتدایی درخواست می‌فرستید کارفرما را آزرده می‌کنید. البته که ممکن است این کار را به دلیل ناامیدی و این که پس از مدت‌ها جستجو هنوز شغل مناسبی نیافته‌اید، انجام دهید اما در چنین شرایطی بهتر است در شرکتی مرتبط با حوزه کاریتان به عنوان مشاور مشغول شوید و یا کسب و کار خودتان را راه‌اندازی کنید. ما با افرادی با تجربه و سابقه کاری بالا که برای کارآموزی درخواست شغلی داده‌اند حتی مصاحبه نیز نمی‌کنیم چون می‌دانیم که این افراد در چنین موقعیت رشد نخواهند کرد و اگر فردی در موقعیت شغلی خود رشد نکند در رشد شرکت نیز اختلال ایجاد خواهد کرد. به علاوه این افراد به دلیل تجربه بالا احتمالا در کارهای کارفرما دخالت خواهند کرد و نمی‌توان چیزی را به آن‌ها آموزش داد. پس اگر با تجربه هستید برای مشاغل ابتدایی درخواست شغلی نفرستید!

۶. بدون داشتن مهارت کافی برای هر شغلی درخواست می‌فرستید

بسیار دیده می‌شود که افرادی بدون داشتن مهارت کافی برای هر شغلی درخواست می‌فرستند. اگر حداقل ۶۰٪ مهارت‌های لازم که در آگهی شغلی ذکر شده است را ندارید، فرستادن درخواست شغلی کار اشتباهی است. در این صورت حتی اگر موفق به گرفتن شغل شوید، در کار خود موفق نخواهید بود و باعث کاهش بهره‌وری شرکت می‌شوید و ممکن است به زودی این شغل را از دست بدهید.

۷. زیاد سیگار می‌کشید

سیگار کشیدن علاوه بر اینکه برای سلامتی مضر است باعث می‌شود لباس‌هایتان نیز اغلب بوی نامطبوعی داشته باشند. بسیاری از شرکت‌ها به وضعیت ظاهری کارمندان خود اهمیت می‌دهند و ممکن است کسی که زیاد سیگار می‌کشد را استخدام نکنند.

۸. عنوان شغلی و تخصص شما در حال انقراض است

به طور مثال این روزها در حوزه مشاوره و فروش املاک مشاغل در دسترس زیادی وجود ندارد. بسیاری از مشاغل کم کم رو به ناپدید شدن هستند و یا اشباع شده‌اند. بسیاری از کارها نیز امروزه توسط ربات‌ها انجام می‌شوند. اگر تخصص شما در حوزه‌ای است که دیگر خواستار ندارد شاید وقت آن رسیده مهارت‌های جدیدی بیاموزید و حوزه کاری خود را تغییر دهید.

۹. نگرش و رفتار شما نامناسب است

نگرش نامناسب و رفتارهای گستاخانه و خودمحور باعث می‌شوند مصاحبه شغلی ناموفقی داشته باشید و در نتیجه نتوانید در شرکتی که می‌خواهید استخدام شوید. برای شروع یک شغل و همکاری با دیگران باید مثبت و خوش‌رفتار باشید.

۱۰. شما افسرده و غمگین هستید

گاهی افراد در روند جستجوی شغلی ناامید و افسرده می‌شوند و یا به دلیل مشکلاتی که در زندگی شخصی دارند غمگین و بی‌انگیزه هستند. اگر نمی‌توانید این احساسات را کنترل کنید و همواره غمگین و افسرده هستید و از مشکلات روحی رنج می‌برید، بهتر از پیش از ادامه راه جستجوی شغلی از یک روانشناس کمک بگیرید.

۱۱. عصبانی هستید

ممکن است از فردی که باعث شده شغل قبلی خود را از دست بدهید یا شما را اخراج کرده است عصبانی باشید. البته که حق دارید اما باید این خشم را کنترل کنید چرا که خشم شما آسیبی به آن شخص نمی‌رساند اما موجب به خطر افتادن زندگی شخصی و حرفه‌ای شما خواهد شد. به این فکر کنید که اگر اخراج شده‌اید، حتما علتی داشته است. سعی کنید علت را شناسایی کرده و آن را برطرف کنید. اگر در اثر تعدیل نیرو کار خود را از دست داده‌اید، بدانید که مشکل شخصی وجود نداشته و این تصمیم تنها مربوط به شرایط کسب و کار پیشین شما است. سعی کنید خشم خود را کنترل کرده، مسائل را حل کنید و با آرامش به جستجوی شغل جدید بپردازید.

۱۲. به موارد خواسته شده در آگهی شغلی توجه نکرده‌اید

در یکی از آگهی‌های شغلی از متقاضیان خواسته بودیم تا در کنار رزومه برای ما گزارشی ارسال کنند و در آن توضیح دهند که به چه دلیل خواستار این موقعیت شغلی هستند. تنها دو نفر از متقاضیان آن چه خواسته شده بود را ارسال کردند. اگر می‌خواهید برای مصاحبه برگزیده شوید آگهی‌ها را با دقت مطالعه کنید و آنچه از شما خواسته شده را تهیه کنید. این را بدانید که اگر کاری که کارفرما پیش از استخدام از شما خواسته را انجام ندهید، احتمالا پس از استخدام نیز به خواسته‌های او توجه نخواهید کرد.

۱۳. قسمت مهمی از روند مصاحبه شغلی را از دست داده‌اید

پس از یک مصاحبه شغلی از یکی از متقاضیان خواستیم تا پیش از تصمیم نهایی در یکی از رویدادهای شرکت حضور یابد تا با مشتریان ملاقات کند. او طی ایمیلی اعلام کرد که نمی‌تواند در این رویداد حاضر شود؛ اما مایل است که روند مصاحبه شغلی را تکمیل کند. مرحله بعدی مصاحبه شغلی این شخص همان رویدادی بود که آن را از دست داد. به خاطر داشته باشید که وقتی خواستار یک موقعیت شغلی هستید باید خود را برای هر چیزی آماده کنید و هر آنچه از شما خواسته می‌شود را انجام دهید. این شخص در مصاحبه شغلی عنوان کرده بود که دو سال بیکار بوده است؛ البته که جای تعجبی ندارد! 

۱۴. از پاسخ دادن طفره می‌روید

هنگامی که در مصاحبه شغلی از شما سوالی پرسیده می‌شود، باید به طور کامل و واضح به آن پاسخ داده و از طفره رفتن بپرهیزید. گاهی متقاضیان به سوال‌ها جواب‌های بی‌ربط و گاه احمقانه می‌دهند. به عنوان مثال هنگامی که از آن‌ها درباره ضعف‌هایشان سوال می‌کنیم پاسخ‌هایی مانند: «من بیش از حد به خودم انگیزه می‌دهم.» یا «شروع‌کننده خوبی هستم اما خیلی به خودم سخت می‌گیرم.» می‌گیریم. این پاسخ‌ها واقعا احمقانه هستند!

۱۵. نمی‌توانید به خوبی ارتباط برقرار کنید

این شما هستید که باید مصاحبه شغلی را در دست گرفته و پیش ببرید. گاهی مصاحبه‌گر به سختی پاسخ سوال‌ها را از زیر زبان متقاضی بیرون می‌کشد! اگر نتوانید به خوبی ارتباط برقرار کنید هرگز نمی‌توانید استخدام شوید. اگر اتفاقی موفق شدید استخدام شوید احتمالا به زودی کارتان را از دست خواهید داد.

۱۶. به اندازه کافی آماده نیستید

اگر آماده نباشید در رقابت با کاندیدایی که از شما آماده‌تر است به راحتی بازنده می‌شوید. کارفرمایان معمولا کسی را استخدام می‌کنند که به آن‌ها کمک کند و ارتباطات موثر داشته و مصاحبه شغلی را به خوبی پیش ببرد.

بسیاری از افراد هستند که مدت بسیاری بدون هیچ دلیلی بی‌کار می‌مانند و موفق به پیدا کردن شغلی مناسب نمی‌شوند. با خواندن این دلایل ممکن است علت این امر را در خود بیابید. اگر نگرشی مثبت داشته باشید، بتوانید با احساسات منفی خود کنار بیایید و از شغل آینده خود انتظارات نا به جا نداشته باشید به زودی می‌توانید شغل مناسب خود را پیدا کنید.

 


پاسخ دهید

 • كيانا فرزانه
  ۵ سال پیش

  من تقريبا دو ماه است كه از طريق سايت شما رزومه ارسال ميكنم و فقط يك مصاحبه داشتم و ديگه بعد از اون با من هيچ تماسي گرفته نشد. سايت شما براي پيدا كردن شغل كافيه؟ من سابقه كاري چنداني ندارم ولي سعي كردم در مصاحبه ي خود صميمانه و درست صحبت كنم. مشكل كجاست؟

  • اکرم سادات میرحبیبی
   ۴ سال پیش

   جواب آقای حسین احمدی رو بخون. ای کاش جابینجا جایی برای ارسال نظر برای شرکت ها داشت،مثله روزنامه همشهری،که بقیه معطل نشن.کاش جابینجا،جابینجای سابق بود،تخصصی، هزینه ی رفت و آمد هیچی، باباجان وقتی رزومه رو میخونی، حقوق درخواستی رو نوشتم،تلفنی هم تاکید میکنم که مشکلی ندارین? میگن نه، میری تا جردن، میگه ۸۰۰ تومن ماه اول???چرا نوشتی حداقل کارشناس می خوام با ۶سال سابقه،مکالمه ی زبان مسلط، حداکثر سن ۲۷?? آخه مهر مدرک طرف خشک نشده،چجوری ۶سال سابقه ظاهر آراسته،همه ماشالا از ۸۲ شرکت تاسیس کردن وقتی میری تو سایت،ولی وقتی استعلام میکنی می بینی پارسال تازه شروع بکار کرده.خوب بنویس تلفنچی با دیپلم.

  • اکرم سادات میرحبیبی
   ۴ سال پیش

   سابقه مهمه، صدتا مدرکم که داشته باشین تا کار نکنی، ای،ادات معلوم نمیشه، تا فرصت زمانی دارید، بعنوان کارآموز،عاشقانه در زمانیکه دنبال کار هستی، پارت تایم کار کن،تا فرایندا دستتون بیاد.موفق باشید

  • محمدرضا شادمان
   ۴ سال پیش

   سلام، قابلیت نوشتن نظر در مورد شرکت‌ها در دست بررسی است و در آینده به جابینجا اضافه خواهد شد. با تشکر.

  • Ebrahim Hadadi
   ۳ سال پیش

   سلام من تاحالا از همین جا تقریبا 10جا مصاحبه دعوت شدم. رزومه ات و برسی کن یا سری به رزومه ساز های انلاین بزن

  • فرامرزی
   ۳ سال پیش

   احسنت

  • یک عقب افتاده از دنیا
   ۲ سال پیش

   برای پیدا کردن کار در ایران حتی وجود خدا هم کافی نیست ، نمیدانم خدای آنها قوی تر است یا خدای ما ادای خدا را در میاورد ، جوان عزیز پیشنهاد میکنم راه اشتباه اکثر ما دهه شصتی ها رو نری ، چرا که با یک شصت بزرگ مواجه خواهی شو، از الان به فکر راه اندازی کسب و کاری برای خودت باش که لااقل به جای اون شصت با شانس اون انگشت وسطی نصیبت بشه.

  • کیمیا دلداده
   ۲ سال پیش

   سلام دوست عزیز به نظر من به دنبال کار باشید نه شغل. با شغل حقوق کافی میگیرید البته نهایتا ولی با کار ثروت آفرینی میکنید درون خودت رو ببین و شروع کن اگر هم سابقه کاری میخواهی بهتره شرکت هایی رو انتخاب کنی که به تجربه کاریت اضافه کنن حتی اگر از تو در شغل های پایین تر از سطح علمی یا شخصیتی یا .... بهره ببرن

  • کیمیا دلداده
   ۲ سال پیش

   ممنون [url=https://fitshim.com/plans/]برنامه بدنسازی[/url]

  • امیرحسین رحیمی
   ۸ ماه پیش

   سلام من یکسال و نیم پیش عین شما بودم. اگر میبینی کاری پیدا نمیکنی باید برای کاری با سطح پایین تر درخواست بدی(مثلا کارآموزی) بعد که پیشرفت کردی از اون شغل بیای بیرون و دنبال کار سطح بالاتر بگردی. این روش برای من جواب داد ولی شاید شرایط شما با من فرق کنه.

 • مهرشاد درزی سوته
  ۵ سال پیش

  شماره هفدهم هم اشاره کنید دیگه که "هنوز در جاب اینجا رزومه ندارید :)" پس تا دیر نشده ایجاد کنید..

  • محمدرضا شادمان
   ۴ سال پیش

   :))) درست میفرمایید.

  • قاصدک قاصدک
   ۳ سال پیش

   من طی یه سال توی جابینجا رزومه 90درصدی داشتم، ولی فقط یه تماس گرفته شد.

 • مجید صدر
  ۵ سال پیش

  مطلب بسیار مفیدی بود. گرچه مطمئنم 90% افرادی که این موارد را رعایت نمی‌کنند رغبتی به خواندن این مطلب ندارند و عنوان این مطلب مجذوبشان نخواهد کرد. احتمالا تصور می‌کنند قرار است با یک مطلب کلیشه‌ای دیگر روبه‌رو شوند.

 • حسین احمدی
  ۵ سال پیش

  من یک ماه که بیکار شدم و هیچ گونه ضعف و ناامیدی رو در خودم نمیبینم،تا به حال دو بار مصاحبه کردم و هر دوبار به من گفته شده که باید مصاحبه دوم نیز انجام شود،من بیش از خواسته های مصاحبه کننده به ایشان اطمینان انجام کار دادم و به طور شفاف و کامل پاسخ دادم ولی در حال حاضر خبری از کار نیست

  • م.م
   ۴ سال پیش

   منم مثل شما،دلیلش اینه شرکت ها ،مد کردند امثال،دو هفته رایگان ، سه ماه با پایه وزارت کار، بعد سه ماه دوباره آگهی میدن تو جابینجا درخواست نیرو. حیف نمیخوام اسم ببرم. دوست خودم تو یکی از شرکت های برتر جابینجا بود ۵۰۰ تام پرسنل داشت، کارش عالی، بعد از سه ماه حقوق همانا تازه کارشناس ارشد!!!، دوباره سال ۹۷ درخواست نیرو داد،کسب و کار ایرانیان یکی از این شرکت هاست. من خودم بیست تا شرکت زنگ زدن تا به حال تو این یک ماه من رفتم،جالبه اصلن با حرفایی که تو آگهی میزنن نمیخونه،کلا ۳ نفر بودن،نوشته بودن ۱۱تا ۵۰ نفر!!! من با ۱۲سال سابقه بیمه،مهندسی از دانشگاه سراسری، وتوانایی که در رزومه می بینند،مکالمه ی زبان،برگزاری سمینار و.... وزارت کار.آخه وزارت کار واسه یه کارگر بی سواد حقوق گذاشته منکه ۷تا مدرک بین المللی و قابل ترجمه دارم سه هفته رایگان کار کنم.مدیر اگه مدیر باشه،با یه روز هم دستش. میاد.منکه دیگه میخوام از جابینجا برم،چون از آذر پارسال تا الان شرکت هایی رفتم فقط یه اتاق داشته!!! و یه میز.اما از همشهری جواب میگرفتم.اینجا ایمیل طرف پیدا نیست. که وب میله یا امیر@ یاهوو!!!خواهشا نظرمو پخش کنید.

  • علی فرامرزی
   ۴ سال پیش

   سلام برخی از شرکت ها برای اینکه به شرکت های هم کار خودشون نشون بدن که شرکتشون فعالیت بالای داره و هنوز هم داره نیرو میگیره اگهی استخدام میزنن ولی اصلا نیرو نمیگیرن .

  • sdfdsf
   ۲ سال پیش

   dsfdsf

 • الهام کشاورزی
  ۵ سال پیش

  دلیل اون میتونه نیمه متخصص بودن در زمینه های شغلی مختلف باشه . از این شاخه به اون شاخه پریدن و زیاد تغییر شغل دادن

 • mazi vafa
  ۵ سال پیش

  عاشق کارم نبودم هیچ وقت

  • اکرم سادات میرحبیبی
   ۴ سال پیش

   خب کار نکن،کار عشق میخواد،شاید. یکی از دلیلای بیکاری ما،امثال شما هستین که فقط سپری می کنین.به ما ها هم بدبین می شن. کارتو عوض کن،چون اگه عشق بکار نباشه، بیشترین زمان زندگیتو در کار، سپری می کنی،بگرد دنبال شغلی که بتونی ارتباط بگیری باهاش.

 • سید الیاس احمدی
  ۵ سال پیش

  سلام محتواى خيلى خوبي بود. به نظر من كسى كه ميخواهد براي يك موقعيت شغلي اقدام كنه حتما بايد قبل از مصاحبه به خوبي در خصوص اون شغل تحقيق كنه و يك ذهنيت شفاف داشته باشه، ضمن اينكه روندهاي مصاحبه ها معمولا شاكله ثابت و مشخصي دارن كه ميشه در اين خصوص در سايت "چطور" مطالعه كرد.

 • کام سرویس
  ۵ سال پیش

  با سلام درود ممنون از اینکه به درستی و از بهره گیری از دانش و مهارت کارتون فرصتی بشه تا بتونم رویای کارم را به حقیقت نزدیکتر کنم. من خیلی به دنبال کاری که بتونم تو کشور خودم انجام بدم و تلاش کنم که رضایت و بازدهی مشتری رو افزایش و پاسخگویی و جلب اعتماد مشتری رو کسب کنم و نتیجه خوب و موفقی از کار را داشته باشم و جز خودم به کسانی که امثال من هستند و در هر رشته ایی مهارت دارند ولی بیکار یا درآمد کافی از رونق کارشون ندارند کمک و اتفاق جدیدی از راه آسان در کشورم انجام دهم من سایتی در نظر دارم که با اعتماد مشتری و عرضه محصولاتی که نرخ روزش مشخص و به طور درجه بندی در بازار مشخص شده و تمام افراد با آن آشنایی دارند بتونن از طریق سایت و اپ گوشی همراه از طریق تجربه و مهارت شرکت شما به طریق آسان خرید و تحویل بگیرند،به نظر من این تجارت می تونه برای خیلی ها جالب و برای خیلی ها کسب و کار پر رونق خوبی در زمان کمتر ایجاد کنه راهنمایی شما موجب اشتغال خیلی ها می تونه باشه!! ممنون از وقتی که در اختیارم گذاشتین

 • پدرام رسولی فر
  ۵ سال پیش

  در نگاه اول 16مورد ذکر شده بسیار بدوی و پیش پا افتاده هستند و بیشتر یادآوری مسایل تکراری است ولی در نگاه عمیق تر همین موارد ساده بسیار کاربردی و قابل تامل هستند.بسار عالی ممنون

 • Javad Ghasemi
  ۵ سال پیش

  بسیار عالی و مفید بود.

 • مجتبی احسانی
  ۵ سال پیش

  آموزنده و خوب بود. مچکرم

 • فرشاد بهروزی
  ۵ سال پیش

  عالی عالی عالی

 • یوسف عنایتی
  ۵ سال پیش

  خیلی جالب و کلیدی بود هر مشکلی هم سر راه این نکات باشه باید حل بشه تا به هدف نزدیک بشه ادم.از مطالعه این نکات لذت بردم

 • mohammad reza gafarpour
  ۵ سال پیش

  ممنون عالی بود

 • حمیدرضا شاهرودی
  ۵ سال پیش

  با تشکر از سایت عالیتون باید بگم من خیلی اتفاقی در سایت شما ثبت نام و ارسال رزومه داشتم...با اینکه کار ازاد با درامد راضی کننده داشتم الان دارای شغل با شخصیت کاملا اداری و بالایی متناسب با رشته تحصیلیم هستم...به موقعیت شغلی الانم که یه نعمت از خدا و بواسطه سایت جاب اینجا بود به عنوان یک نعمت الهیی نگاه میکنم

  • Mohsen Olia
   ۴ سال پیش

   چند گرفتی اومدی همچین نظری بدی؟

 • سعید یعقوبی آوینی
  ۵ سال پیش

  جالب بود مرسی

 • سعید یعقوبی آوینی
  ۵ سال پیش

  من بتازگی مشغول پیدا کردن شغل شدم فک میکنم نکاتتون به من کمک کنه

  • سوسن محمدیان
   ۳ سال پیش

   به نظر من اصلا در این سایت شرکت درس حسابی ندیدم من 4ماه دنبال کار هستم یهدحقوق ناجیز با یه عالمه توقع وساعت کار طولانی اکثرا یه یا دو ماه میگن ارمایشی بعدم میگن مورد رضایت نبود حقوقم نمیدم من خیلی دیدم و شنیدم باید دقت کرد

 • امیر معظمی گودرزی
  ۵ سال پیش

  سلام من تازه عضو سایت شما شدم ممنونم از توضیحات کاملتون امید وارم کار مناسبی برا من وسایر دوستان پیدا بشه

 • اکرم سادات میرحبیبی
  ۵ سال پیش

  علت بیکار ماندن اینجانب بدین دلیل است که سن اینجانب ۴۰ سال است و با توجه به موقعیت نابسامان اقتصادی،شرکت ها یا منحل می شوند یا تعدیل نیرو می کنند و دنبال نیروی جوان با بیش از ۶سال سابقه(در چندین آگهی بود ۲۶سال)!!!خوب مهر مدرک این شخص خشک نشده،خودتان ملاحظه کنید اکثر شرکتهای امسال ۲تا ده نفرند ولی وقتی مراجعه می کنی کلا ۳نفر هستند و همگی میگویند دنبال توسعه و تازه تاسیس هستیم.خوب کارجو هم بفکر آینده ی شعلی است.شرکتی که ۶ماه حقوق عقب افتاده دارد... اینها هم شرط است برای بیکار ماندن.

  • علیرضا شیری
   ۴ سال پیش

   سلام.درودبرشمابانو.بنده هم باشما همدردم.اکثرا شرکتها سنین بالارو قبول نمیکنن.

  • زهرا لک
   ۱ سال پیش

   دقیقا منم دیدم که ۲۶ سال می خوان باچند سال سابقه بعد من ۲۸ساله با۴سال سابقه اداری رو مینویسن نامرتبط بودن سوابق کاری دیگه کارمند اداری چیه که ۲سال سابقه براش کم باشه!

 • میثم عقیلی
  ۴ سال پیش

  هر چی گشتم ببینم خود جابینجا چطور نیرو استخدام می‌کنه متوجه نشدم. لطف می‌کنید منو راهنمایی کنید؟‌

  • محمدرضا شادمان
   ۴ سال پیش

   ما آگهی‌هامون رو از طریق خود جابینجا منتشر می‌کنیم: https://jobinja.ir/companies/jobinja/jobs

 • امیر رضا
  ۴ سال پیش

  من الان دوماه هست خدمت تموم کردم خیلی شرکت ها رفتم فرم پر کردم ولی میکن برو زنگ میزنیم یا بعضی از شرکت ها میکن 100 تومان پول ثبت نام هست من که پولی ندارم باید چی کار کنم فقط پول کرایه تماس دادم باید چی کار کنیم چه کسی به داد ما جوان ها میرسد

  • بهزاد غیور
   ۴ سال پیش

   هیچ پولی ندید کلاهبردارن (بخصوص اونایی که روزنامه همشهری وسایتش زودبزود آگهی میدن وآگهی تکراری باکلیدواژه"حتی دانشجو" ،"حتی بدون تجربه" اکثراهم حوالی میدان انگلاب تهران وخیابان کارگر)- توجه:قبل از دوره آزمایشی /آموزشی (نهایت 2-3ماه برای مشاغل تخصصی وپیچیده)قرار داد ببندید وهمه مواردذکربشه در4نسخه که یه نسخه ش بامهروامضای صاحب یابالاترین مسئول رو مال شماست . قانون کار:عدم حق دریافت هیچگونه وجه برای آزمون استخدام بخصوص خصوصی ها (دولتی هادرصورت مجوز ازسازمان اداری استخدامی) -بابت دوره آموزش وکارآموزی پیش نیاز

 • شریفه اوانی
  ۴ سال پیش

  با تشکر از توضیحات فوق.نکته ای که برای بنده حائز اهمیت بود مهارت و تجربه ام بود که نباید برای رده های شغلی با سمت پایین تر از رزومه ام ارسال میکردم. سپاس از گروه جابینجا

 • حسین نادری
  ۴ سال پیش

  مرسی مفید بود فردا اولین مصاحبم هست ایشالله بشه اون که باید بشه.

 • علیرضا اکبریان
  ۴ سال پیش

  من می خواستم تجربه خودم و از جاب اینجا بگم سایت بسیار عالی هست و کمتر سایتی هست مثل جاب اینجا که این همه شرکت خوب بیان و آگهی بدن اما یک موردی که مخوام بگم این که بعضی از شرکت ها میان آگهی میزنن و بدش حتی نگاه نمکنن رزومه ها و بعدی اینکه بعد از مصاحبه با این موضوع مواجه میشم که میگن مصاحبه خیلی خوب بود نمونه کاراتونم عالی و حالا ما چند تا مورد انتخاب میکنیم شما انجام بده که اگر این ها خوب بود بریم برای قرارداد من انجام میدم و ارسال میکنم و اکثر اوقات با این موضوع مواجه میشم که ما بررسی کنیم نتیجه اعلام می کنیم بعد دیگه میره تا اینکه خبر بدن و آگهی ۱ ماه خاک می خوره خوب آقا تعارف که نداریم همون جور که زنگ زدی گفتی بیا مصاحبه همینجورم زنگ بزن بگو ما نمیخوایم چرا منتظر میزارین آدمو

  • Pooya Sh
   ۴ سال پیش

   دقیقا درست میگید، چندتا شرکت که رفتم مصاحبه همشون همینو گفتن (بفرمایید بهتون زنگ میزنیم) تو مصاحبه اولیه هم همه چی خوب پیش رفت، تا اینکه بعداز دوهفته خودم دلو زدم به دریا زنگ زدم پیگر شدم، بازم از رو نرفتن گفتن باهاتون تماس میگیریم... جلل خالق

  • شروین
   ۴ سال پیش

   دقیقا منم با شما موافقم. من احساس میکنم با فرهنگ تعارفی بودن و خجالت کشیدن از گفتن کلمه نه و به کار بردن این کلمه، مدیریت نادرست و دیگر مسائل مدیریتی-روانشناختی باعث شده تا ما همچنان تعارفی برخورد کنیم اما احساس میکنم تا 20 سال اینده این فرهنگ تعارفی بودن ما به طور کامل از بین میرود همانطور که الان برخی ان را رها کرده اند.

  • زهرا لک
   ۱ سال پیش

   توی لینکدین درجواب داین سوال شما که چرا جواب مصاحبه رو برای مصاحبه شونده نمی فرستید نوشته بودند اگر به کارجو جواب منفی بدیم وایمیسته ناله کردن و...!

 • ناشناس
  ۴ سال پیش

  من لکنت زبان دارم اما تخصص دارم بیشتر مصاحبه ها رو میشم اما تا امید نمیشم

  • محمدرضا شادمان
   ۴ سال پیش

   سلام، نظر شخصی من این هست که به دنبال شرکت‌هایی بگردید که به جنبه تخصصی و اخلاقی و حرفه‌ای شما اهمیت می‌دن، مطمئنم که پیدا می‌کنید.

  • سمیرا فضلی
   ۱ سال پیش

   چه عالی که این همه قدرت در وجودتون احساس میکنید.درود فراوان بر شما

 • Reza Esmaeili
  ۴ سال پیش

  خیلی مطلب مفیدی بود.

 • Yaser Esmaeili
  ۴ سال پیش

  سلام به گروه جابینجا در خصوص این 16 آیتم برای من صدق نمیکنه ولی هنوز چندماه بیکارم.لطفا اگر امکان داره راهنمای بفرماید با تشکر

 • لیلا اسماعیلی
  ۴ سال پیش

  من تمامی موارد بالا را رعایت میکنم اما هنوز شغلی پیدا نکردم اینقدر دوستان و آشنایان خودشون رو قبول میکنن که به ما نمیرسه

  • كيارش مظفري
   ۴ سال پیش

   سلام اتفاقا تو ایران این رود روب کاهش است و درست نیست. اغلب بی کاری ها ناشی از عدم تخصص است حتا این ۱۶ مورد در مرحله ای که فرد تخصص دارد یک رکن دیگر به حساب میآیند.

 • مسعود صالحی
  ۴ سال پیش

  در خصوص مثالی که در مورد شماره ۱۴ ذکر شده معتقدم این سوال است که کاملا احمقانه است و پاسخی که مثال زدید آنقدر هوشمندانه است که شما را عصبانی کرده است.

  • Fatemeh Dolatshah
   ۲ سال پیش

   موافقم خیلی مقاله یک طرفه است و بنظرم نگارنده یک کارفرمای عصبی بوده

 • شهرکرد
  ۴ سال پیش

  هیچ کدومتون حال من بیچاره که تو بیکارترین استان کشور زندگی میکنم رو نمیفهمه. من هر روز دنبال آگهیهای استخدام میگردم. اما هیچی پیدا نمیکنم. من شهرکرد زندگی میکنم. پول مهاجرت به شهر دیگه هم ندارم.

  • امیرحمزه باقری
   ۴ سال پیش

   من هم برنامه نویسم و در بدتر از شمام ، من هم توی شهرکرد زندگی میکنم و هم توی یکی از روستا های این استان . توی جابینجا حتی یک شغل برای شهرکرد نیست ، باید خودمون شروع کنیم و این استان رو بسازیم . الان همه مردم ایران فکر میکنن بدبختترین استان زاهدان ، در صورتی که شهرکرد

در Linkedin به‌روز باشید

روی Follow کلیک کنید تا فرصت‌های شغلی و مقالات آموزشی را در لینکدین به صورت روزانه دریافت کنید:

image/svg+xml