همین حالا رزومه خود را در کمتر از ۱۰ دقیقه بسازید، برو به رزومه‌ساز
۱۰ شغل مناسب برای افرادی که توانایی مذاکره بالایی دارند!

۱۰ شغل مناسب برای افرادی که توانایی مذاکره بالایی دارند!

در این مقاله ۱۰ شغل مناسب برای افرادی که توانایی مذاکره بالا دارند را معرفی می‌کنیم. اگر چنین توانایی‌هایی در خود سراغ دارید مطمئنا موقعیت شغل های مناسبی از مسئول هماهنگی استخدام تا تولیدکننده محتوای وب برای شما وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی کردیم:

۱. مسئول هماهنگی استخدام (Recruitment Coordinator)

متقاعد کردن در شکل‌های متفاوتی وجود دارد. شما به عنوان یک مسئول استخدام نه تنها باید کاندیداهای مناسب را متقاعد کنید که به شرکت‌تان بپیوندند، بلکه باید تیم خود را در شرکت نیز راضی کنید که افراد استخدام شده کاملا مناسب شرکت هستند. آیا می‌توانید این کار را انجام دهید؟

۲. مسئول امور مالی

کار در بخش مالی و بخش مربوط به حساب‌ها برای فردی که توانایی متقاعد کردن بالایی دارد بسیار مناسب است. شما بعنوان یک مسئول امور مالی باید قادر به انعطاف‌پذیر ساختن توانایی‌های خود باشید تا با هرکس به شیوه خاص رفتار کنید و مطمئن شوید که مسائل مربوط به امور مالی در شرکت مرتب است و کارمندان به امور مالی اهمیت می‌دهند.

۳. سرپرست فروش

به عنوان یک سرپرست بخش فروش، مسئولیت شما این است که افراد بااستعداد و مناسبی برای گروه فروش شرکت استخدام کنید و پس از استخدام وظایف آن‌ها را به خوبی شرح داده و آموزش دهید، مشتری‌های بالقوه را ملاقات کنید و با آن‌ها صحبت کنید، و به طور کلی بخش فروش را مدیریت کنید.

۴. تحلیلگر داده‌ها

کار مدیر تحلیلگر داده‌ها در شرکت چند وجهی است. او باید تمام تحلیل‌های مربوط به برند را اولویت‌بندی کرده و نمایش دهد و علاوه بر این باید دیگران را نیز متقاعد کند که داده‌ها مناسب شرکت، راضی‌کننده و تاثیرگذار هستند.

۵. متخصص نیازسنجی بازار (Demand Generation Specialist)

مطمئنا شما و اعضای تیم‌تان معتقدید که محصولات‌تان از بهترین محصولات موجود است. اما این را چگونه می‌توان به مخاطبین و مشتریان نیز ثابت کرد؟ اگر فکر می‌کند می‌توانید این کار را انجام دهید بهتر است به عنوان متخصص نیازسنجی در شرکتی استخدام شوید تا کمپین‌های بازاریابی را از آغاز تا پایان بهینه‌سازی کرده و پیش ببرید و همچنین پایگاه داده‌های بازاریابی را نیز مدیریت کنید.

۶. سرپرست توسعه مشتریان (Director of Client Development)

اگر در زمینه کشاندن مشتریان جدید به سمت گروه هواداران برند خود استعداد دارید این موقعیت شغلی برای شما عالی است. در این سمت شما با مشتریان در ارتباط هستید و تلاش می‌کنید تا رابطه بلندمدتی بین مشتری و شرکت بسازید. علاوه بر این باید راه درست این کار و توسعه روابط مشتریان را به سایر همکاران خود نیز آموزش دهید.

۷. معاون تبلیغات (Advertising Associate)

اگر استعداد منحصر به فردی در زمینه توسعه برند در شبکه‌های مجازی، روایت تبلیغاتی و خبرنگاری دارید دارید و می‌توانید دیگران را از اینکه چیزی به آن‌ها آموزش داده یا ارائه کرده‌اید هیجان‌زده کنید معاون تبلیغات بهترین موقعیت شغلی برای شما است. در این سمت شما باید تحقیقات بسیار زیادی انجام دهید و تیم داخلی فروش را با توسعه شیوه‌های جدید بازاریابی حمایت کنید.

۸. تولیدکننده محتوای وب

یک تولیدکننده محتوا باید بتواند کاربران با مطالبی که منتشر می‌کند راضی و خوشحال نگه دارد. محتوایی که مشتری با آن رو به رو می‌شود باید بالاتر از حد انتظار او باشد و تولیدکننده محتوا باید از رابطه محکم بین همه اعضای تیم ارتباطات نیز اطمینان حاصل کند.

۹. سرپرست روابط عمومی

اگر شیوه درست متقاعد کردن خبرگزاری‌ها و مردم عادی برای پیوستن به کمپین‌های مورد نظر خود را به خوبی بلد هستید کار کردن در بخش روابط عمومی می‌تواند برای شما کاملا مناسب باشد.

۱۰. مسئول کنترل پروژه

اگر تحلیل، برنامه‌ریزی و نکات فنی یک مدیر پروژه را کنار بگذاریم، قطعا نمی‌توان یک مدیر پروژه خوب را بدون داشتن توانایی مذاکره و برقراری ارتباط خوب با دیگر اعضای تیم تصور کرد، اگر فرد منظمی هستید و قدرت مذاکره خوبی دارید، به راحتی می‌توانید از پس این شغل بربیایید.

در پایان اگر دنبال چنین فرصت‌های شغلی برای خود و یا دوستانتان هستید، توصیه می‌کنیم حتما آگهی‌های استخدام مرتبط با این مبحث را از طریق این لینک مشاهده کنید.


پاسخ دهید

 • سبحان کاکایی
  ۲ سال پیش

  مرسی مطلب جالبی بود اما نکته ایی که شاید حلقه گمشده این ماجرا باشه راهکارهایی برای تحقق این پوزیشن و مهارت خود یادگیری می تونه باشه که نقش بسزایی در پیشبرد موضوع داره موفق باشید

  • امیر شیرازی
   ۲ سال پیش

   منم با نظر ایشون موافقم

 • مهسا همتی
  ۲ سال پیش

  مقاله خوبی بود :)

 • انسيه حكيمي
  ۲ سال پیش

  من توانايي مذاكره و استخدام را دارمً

 • mostafa mashhadi
  ۱ سال پیش

  بنده توانايى مذاكره واستخدام دررديف شغلى شماره ي چهاررادارم

در Linkedin به‌روز باشید

روی Follow کلیک کنید تا فرصت‌های شغلی و مقالات آموزشی را در لینکدین به صورت روزانه دریافت کنید:

image/svg+xml